תפריט

סגור

פיתוח בשפת PHP

פיתוח אתרי אינטרנט ניתן לבצע בכמה שפות תכנות. שפת התכנות מספקת את הכלים לבניית האתר ופיתוחו, ויש לה השפעה רבה על איכותו של האתר וקלות ונוחות השימוש בו. שפת PHP הינה אחת משפות התכנות הנפוצות ביותר וחברות ענק רבות כגון יאהו ופייסבוק מתבססות על שפת תכנות זו. מאחורי שפת PHP עומד סיפור מעניין וטכניקת עבודה איכותית, קלה ונוחה.

פיתוח בשפת PHP

מהו פיתוח אתרי אינטרנט בשפת PHP?

כיום, PHP נחשבת לאחת משפות התכנות הנפוצות ביותר. שפת תכנות זו מתבססת על "הקוד הפתוח". הקוד הפתוח הוא כינוי בעולם התוכנה לתוכנות שהקוד המקורי שלהן נגיש ופתוח לציבור באופן חופשי ובחינם. בדרך זו בעצם כל אחד יכול להיכנס לתוכנה זו, לפתח אותה לצרכיו ולעשות בה שינויים ושיפורים לפי ראות עיניו.

שפת התכנות PHP נחשבת לשפת תכנות קלה ופשוטה לעבודה, אשר בעזרת כלי תכנות פשוטים מאפשרת בניית אתרים איכותיים לחברות גדולות ואף חברות ענק, כמו גם אתרים במימדים קטנים יותר. השפה מאפשרת בניית אתרים דינאמיים וקלים לתחזוקה.

הסיפור שמאחורי שפת התכנות PHP

את שפת התכנות PHP המציא לראשונה בחור דני בשם רסמוס לרדוף, באמצע שנות התשעים, כאשר האינטרנט עוד היה בחיתוליו. ללרדוף הצעיר לא היה כל ידע בתכנות, הוא בסך הכל רצה לפרסם את קורות החיים שלו ברשת האינטרנט. כמה שנים מאוחר יותר, במסגרת עבודה סמינריונית באוניברסיטה, למדו על השיטה שני סטודנטים ישראליים צעירים בשם זאב סוראסקי ואנדי גוטמנס. הם הוקסמו מהשפה, עזבו הכל והחלו לפתח אותה בזמן שהם זוכים ליחס סקפטי ומזלזל ממרציהם ומאנשי מקצוע בתחום. בהמשך הקימו השניים חברת סטארטאפ בשם zend שהמשיכה בפיתוח התכנה תוך שיתוף פעולה עם המייסד הדני הנמרץ. הרעיון האידיאולוגי בבסיס התכנה של הפצתה על בסיס הקוד הפתוח אפשר לענקיות אינטרנט כמו יאהו, פייסבוק, ויקיפדיה ואחרים לבנות את אתריהם המצליחים בשפת תכנות זו.

כיום נחשבת שפת התכנות PHP כשפת התכנות השנייה הכי פופולארית בעולם המחשבים, כאשר למעלה מ 10% ממפתחי תכנה בעולם משתמשים בה. Highweb מתמחה בבניית אתרים על בסיס שפת התכנות PHP.

פיתוח אתרי אינטרנט בשפת PHP

שתף את המאמר:
Mail Icon
קביעת פגישה
Call
Mail